Meklē preces Latvijas interneta veikalos

Sīkdatņu izmantošanas noteikumi BG interneta vietnēs

Šajos noteikumos, turpmāk – Noteikumi, ir aprakstīta sīkdatņu izmantošana BG (SIA BG, vienotais reģistrācijas nr. 40003148160, juridiskā adrese: Bukultu iela 9, Rīga), vietnēs un mājaslapās, tajā skaitā: bgltd.lv, australiangold.lv, bluebox.lv (turpmāk Vietnes vai Mājaslapas), norādīti sīkdatņu lietošanas mērķi, kā arī lietotāju tiesības mainīt un izvēlēties sīkdatņu lietošanu atbilstoši savām vajadzībām.

Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatnes ir mazas teksta datnes, kuras tīmekļa pārlūkprogramma (piemēram, Explorer, Firexox, Safari u.c.) saglabā lietotāja datorā, mobilajā tālrunī, planšetē u.c. brīdī, kad lietotājs apmeklē tīmekļa vietni, lai identificētu pārlūkprogrammu vai pārlūkprogrammā saglabātu informāciju vai iestatījumus. Tādējādi ar sīkdatņu palīdzību attiecīgā tīmekļa vietne iegūst spēju saglabāt lietotāja individuālos iestatījumus, atpazīt viņu, ar mērķi uzlabot attiecīgā lietotāja vietnes lietošanas pieredzi. Lietotājs pēc savas iniciatīvas var atspējot vai ierobežot sīkdatņu izmantošanu, taču bez sīkdatnēm, visticamāk, nebūs iespējams pilnvērtīgi izmantot visas vietņu funkcijas.

Atkarībā no veicamajām funkcijām un izmantošanas mērķa, BG izmanto obligātās sīkdatnes, funkcionālās sīkdatnes, analītiskās sīkdatnes un reklāmas sīkdatnes.

Obligātās sīkdatnes

Šīs sīkdatnes nepieciešamas, lai lietotājs varētu brīvi apmeklēt un pārlūkot tīmekļa vietni un izmantot tās piedāvātās iespējas, tajā skaitā iegūt informāciju par pakalpojumiem un iegādāties tos. Šīs sīkdatnes identificē lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti, kā arī tās nevāc un neapkopo informāciju. Bez šīm sīkdatnēm tīmekļa vietne nevarēs pilnvērtīgi darboties, piemēram, sniegt lietotājam nepieciešamo informāciju, nodrošināt pieprasītos pakalpojumus e-veikalā vai pieslēgšanos profilam vai pakalpojuma pieteikšanu. Šīs sīkdatnes tiek glabātas attiecīgajā lietotāja iekārtā līdz brīdim, kad tiek aizvērta tīmekļa pārlūkprogramma.

Funkcionālās sīkdatnes

Ar funkcionālajām sīkdatnēm vietne atceras lietotāja izvēlētos uzstādījumus un veiktās izvēles, lai lietotājs varētu ērtāk lietot vietni. Šīs sīkdatnes glabājas lietotāja iekārtā pastāvīgi.

Analītiskās sīkdatnes

Analītiskās sīkdatnes apkopo informāciju, kā lietotājs lieto tīmekļa vietni, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru lietotājs izvēlies, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos, lai noskaidrotu, kas interesē vietnes lietotājus, un varētu uzlabot vietnes funkcionalitāti, padarīt to ērtāk lietojamu. Analītiskās sīkdatnes identificē tikai lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti.

Atsevišķos gadījumos dažas no analītiskajām sīkdatnēm vietnes īpašnieka vietā saskaņā ar tā norādījumiem un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem pārvalda trešās personas – datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Adwords.

Reklāmas sīkdatnes

Reklāmas sīkdatnes izmanto, lai apkopotu informāciju par lietotāja apmeklētajām tīmekļa vietnēm un piedāvātu tieši konkrētam lietotājam interesējošus BG pakalpojumus vai adresētu konkrētā lietotāja izrādītajai interesei atbilstošus piedāvājumus. Parasti šīs sīkdatnes ar vietnes īpašnieka atļauju atbilstoši norādītajiem mērķiem izvieto trešās personas, piemēram, Google Adwords. Mērķa sīkdatnes lietotāja galiekārtā tiek uzglabātas pastāvīgi.

Kādiem nolūkiem BG izmanto sīkdatnes?

BG izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu mājaslapu lietošanas pieredzi, tajā skaitā:

-nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti;

- pielāgotu mājaslapas saturu lietotāja lietošanas paradumiem – tai skaitā meklēšanas pieprasījumiem, iepriekš apskatītajam saturam;

- iegūtu statistikas datus par lapas apmeklētāju plūsmu – apmeklētāju skaitu, lapā pavadīto laiku u.c.;

Cik ilgi tiek glabātas sīkdatnes?

Ja nav noteikts citādi, sīkdatnes tiek glabātas, kamēr tiek izpildīta darbība, kādam nolūkam tās vāktas, un pēc tam tās tiek dzēstas.

Sīkdatņu infomrācija netiek nodota apstrādei ārpus Eiropas Savienības un EEZ.

Sīkdatņu apstiprināšana un atspējošana

Apmeklējot BG mājas lapas, lietotājam tiek attēlots ziņojums par to, ka tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.

Aizverot šo ziņojuma logu, lietotājs apstiprina, ka ir iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm, to izmantošanas nolūkiem, gadījumiem, kad to informācija tiek nodota trešajai personai, un tiem piekrīt. Attiecīgi, sīkdatņu izmantošanas tiesiskais pamats ir lietotāja piekrišana. Ja izmantojot vietni vai mājaslapu lietotājs noslēdz līgumu – sīkdatņu apstrāde vajadzīga līguma ar lietotāju izpildei, vai, lai BG izpildītu savu likumisku pienākumu vai īstenotu likumīgas intereses.

Ikvienas tīmekļa pārlūkprogrammas drošības iestatījumos iespējama sīkdatņu ierobežošana un dzēšana. Tomēr jāņem vērā, ka nevar atteikties no obligāto un funkcionālo sīkdatņu lietošanas, jo bez tām vietnes un mājaslapas pilnvērtīgas lietošanas nodrošināšana nav iespējama. 

Kādus personas datus ievāc SIA BG

1. Mēs iegūstam un apstrādājam tikai atbilstošus un būtiskus jūsu personas datus, kuri ir vajadzīgi mērķiem, kuru dēļ tos apstrādā - pasūtījuma izpildei un preču piegādei.

1.2. Personas dati, kuru iegūstam un apstrādājam: vārds, uzvārds, e-pasts, telefona numurs, adrese, piegādes adrese.

1.3.  Mēs iegūstam jūsu personas datus tikai norādītam, skaidri paustam un likumīgam mērķim, mēs neapstrādājam jūsu personas datus neatbilstoši šiem mērķiem.

1.4.  Jūsu personas dati tiek glabāti tik ilgi, cik nepieciešams, lai nodrošinātu personas datu apstrādes mērķu sasniegšanu, taču ne mazāku laiku par to, kādu nosaka likums, ar kuru regulē mūsu darbību. Ar jūsu piekrišanu apstrādātie dati tiek glabāti tik ilgi, līdz jūs atsaucat savu piekrišanu.

1.5.  Iepriekšminētie personas dati tiek apstrādāti tikai ar jūsu piekrišanu. Jums ir tiesības jebkurā laikā atsaukt savu piekrišanu, sazinoties ar mums rakstiski, e-pastā: [email protected]

Ar kādiem datiem mēs dalāmies 

1. SIA BG maksājumu izpildei nepieciešamos datus nodod tās pilnvarotajam apstrādātājam "Maksekeskus" AS


Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.